meoweatsthepi
meoweatsthepi meoweatsthepi
  • 16-09-2016
  • Mathematics
contestada

Put how you did it please and 葉山財益

Put how you did it please and 葉山財益 class=

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 16-09-2016
1. 89.49/3 = 29.83 per month

2. 36.054 / 6 = 6.009 liters per month

3. 112.815 / 9 = 12.535 sq km per person

4. 75.72/4 = 18.93 per week
Answer Link

Otras preguntas

During year 2019, Chocolate International (GI) has purchased its inventory as follow: Date Units Unit Cost Total Cost Beginning Inventory 2,500 $8.00 $20,000 Ap
What is the equation of the line that passes through the point (6,-3) and has a slope of – 3?
The selling price for a classic painting is $16,000, which is $2000 less than two times its original price. What was the original price of the painting?
My brain refuses to work because I can only think of Diagon Alley
ILS. Carnival visitors 50 70 90 110 130 150 What fraction of the days did the carnival have 70 or fewer visitors? Submit
4 What is the value of k in the equation shown below? 3k - 5 = 0.8k + 3(2- k) + 4.6 F k = -2 G k = -3 H K = 3 J K = 7
1. Which statement best explains why the expression 7x - 2x is equivalent to 5x?​
Lucas recently helped rescue a victim of a terrible accident and now wants to pursue a career where he helps people. Despite his great dislike of blood and the
what does ICT stand for?​
x + 7y = 21 Identify the x- and y-intercept and graph the equation on the coordinate plane to the left. What is they-value when x is 7? Answer these questions i