queenlymimi
queenlymimi queenlymimi
  • 18-09-2020
  • Mathematics
contestada

if 3 3/4 lb cost 20.25 how much would 1 lb of candy cost

Respuesta :

anniechavarria
anniechavarria anniechavarria
  • 18-09-2020

Answer

ask your mom or dad jk its $5.40

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

At the aquarium, posters of sharks cost $2 and posters of jellyfish cost $6. Mr. Benson spent $64 to buy 12 posters. How many of each type of poster did Mr. Ben
What is 26.509 written in Expanded Form?
The solution to the system is (6,2). Which could be the other equation in the system? O y = 1/2x - 1 O y = 4x - 2 O y = 2/3x - 1 O y = -3/2x + 6
A number is multipleed by 4.That the result added 12.The final number is 40.Whats is the original number?
The root word vis means "to see." Based on the meaning of vis, what does the word vision mean? A. glasses B. a strong grip C. a weak handshake D. a person's
Carmen and Lupe are talking at school. Read their conversation and indicate if each statement is true or false. Carmen ¡Ay, qué día! Hoy llegué tarde al colegio
HELP CAN SOMEONE HELP ME MAKE A SIMILE, METAPHOR, HYPERBOLE, AND PERSONIFICATION WITH A DANELION
From around 1000 CE to the 13th century in Europe, the architecture drew heavily on elements of Roman architecture, such as apses, barrel vaults, and leaf decor
Henry has 8 pieces of pizza that he wants to give equally to 3 friends how much pizza will each friend get
Who created a distinctly American musical sound? Liszt O Brahms O Dvorak O Wagner