ags27 ags27
  • 16-09-2020
  • Mathematics
contestada

A 9-pack of toaster pastries costs $3.60. What is the unit price?
per pastry

Respuesta :

jasminesprings20 jasminesprings20
  • 16-09-2020

Answer:.40 cents

Step-by-step explanation: divide the total cost by the amount of items you have.

Answer Link

Otras preguntas

describe the physical state of matter in the asthenosphere
What are two advantages that locomotion gives to an organism?
Do multiplication always make the number bigger
What are combinations of numbers and operations.
How do I simplify (3²)-³
What is the blind spot of the eye?explain it.
Find the missing value for each rectangular prism. 1. Volume = 6 cu in Length = 3 in Width - 2 in Height = ____ 2. Volume = 96 cu yd Length = ____ Width = 6 yd
The landscape feature that forms when plate movement forces the crust to bend downward is a.......
Thomas bought a desk with a retail sales price of $129 and  paid $10.32 sales tax. What is the sales tax rate where Thomas bought the desk?
What three elements are likely to be found in a sample of soil and rocks?