kmart9013 kmart9013
  • 20-07-2020
  • Mathematics
contestada

toilet rolls come in packs of 4 and 9

the 4 packed price $2.04

and the 9 packed is priced at $4.68

Respuesta :

lzymir1
lzymir1 lzymir1
  • 20-07-2020

Answer: 2.04÷ 4= 0.51

4.68÷9= 0.52

4 pack is better value by 0.01

Answer Link

Otras preguntas

What is responsible for the movement of weather across the United States?
About how much energy is lost with each transfer from one trophic level to the next?​ a. ​ 10% b. ​ 35% c. ​ 90% d. ​ 0% e. ​ 65%
One desk requires 84 inches of a type of trim. Find the lenght of trim needed in inches of 5 desks. Then convert yours answer to a potentially more useful unit
Donald is the owner of the party hat, a u.S. Event-planning company. He plans to open an event-planning company, events & adventures, in london. Events &
Explain the logic behind the Kansas Nebraska act. What did Douglas hope for?
When plants and animals die, their bodies are decomposed by organisms such as bacteria or fungi. Which statement is true regarding the decomposition process?
The growth of clothing exports originating in bangladesh is the result of the
What is the difference in length between a 1 1/4 inch button and a 3/8 inch button
HELP PLEASE Morena, a scuba diver, used the expression below to describe her position in relation to sea level. 0 + (–15) + 6 Which statement could describe the
what is a CONJUGATE and how do i use it?