BrainlessARMY
BrainlessARMY BrainlessARMY
  • 19-04-2020
  • Mathematics
contestada

Grove Fresh Orange Juice costs $4.50 for 1 gallon. Sunshine Orange Juice costs $3.30 for 3/4 gallon. What is the better buy: Grove Fresh or Sunshine? Explain and show work please.

Respuesta :

ashnachatrathi
ashnachatrathi ashnachatrathi
  • 19-04-2020
The reason u needed to find out what 1/4 of 3.30 is so that u can add the 1/4 back to the 3/4 ask me for a better understanding
Ver imagen ashnachatrathi
Answer Link

Otras preguntas

What is 25/99 in a decimal and is it a terminating decimal or a repeating decimal.[tex]25/99 =[/tex]
.....please help on A........:-\
How are liberties and losses different
in 1998 Canada highest court declared
The ________ uses eight offenses to measure crime.
Identify the number of independent and subordinate clauses in the following group of words. If the cat eats its food A. one independent clause only B. o
Which of the following served as the United States first written plan of government
tom takes a taxi to work. There is an initial fee of $2.20. Each mile is calculated at $1.50. If Tom's final cost for the taxi is $12.70. How many miles did
What excerpt from part 2 of the odysseus best support the conclusion that Odysseus is clever
Compare the words award and warp