anyelinduh anyelinduh
  • 21-03-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of 7 scarves is $50.75. What is the unit price?

Respuesta :

brandon6200578
brandon6200578 brandon6200578
  • 21-03-2020
$7.25...divide $50.75 by 7
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-10-2020

The answer would be 7

Answer Link

Otras preguntas

How do you use implicit differentiation to find x^2+3xy+y^3=10
How do you use implicit differentiation to find x^2+3xy+y^3=10
Convert 3/11 into a percent?
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
How do you use implicit differentiation to find x^2+3xy+y^3=10
please solve the following equation. x-6x=56
what is the phenotype of a heterozygous person using T for tall and t for short
Dennis had a piece of rope that was 2.7 m long. He cut the rope into 3 equal pieces. Was each piece of rope greater than or less than 1 m?
Convert 3/11 into a percent?
what is the phenotype of a heterozygous person using T for tall and t for short