bjack4489 bjack4489
  • 20-03-2020
  • Mathematics
contestada

A box of 3 picture hangers sell for $2.22. What is the unit rate

Respuesta :

xobabit362
xobabit362 xobabit362
  • 20-03-2020

Answer:

$0.74

Step-by-step explanation:

2.22 divided by 3 equals 0.74.

Answer Link

Otras preguntas

At what event did King deliver his “I Have a Dream” speech?
What is one reason for the continued success of democrats in electing their candidates to office?
Ana is a teacher who became interested in helping adults in some of the poorer neighborhoods learn how to read. she plans to start a reading center in a low-inc
what European country today is facing similar declarations and calls for secession or separation?
What does it mean to appropriate funds
After athens' defeat in the peloponnesian war, what changed in sculpture
Which types of city government is the oldest type of city government in America
Use the slope formula to find the slope of the line passing through the given points. (–4, 7) and (0, 8)
Why did the French want to explore the Mississippi?
I need to know number 22 and 23