gymnastlyv1 gymnastlyv1
  • 19-03-2020
  • Mathematics
contestada

Lisa buys a dozen apples and two oranges Jeremy by six apples oranges cost one dollar each and they spend nine dollars total how could you define variables to find the cost of apples and oranges

Respuesta :

abhishekrana
abhishekrana abhishekrana
  • 19-03-2020

Step-by-step explanation:

which subject it is????????....

Answer Link

Otras preguntas

HELP ANSWER 6,8,9!! WILL MARK BRAINIEST please show work too!!!
equations must have combining like terms the answer must be x=11
The ages of Rita and Gita are in the ratio of 5:7.Five years from now their ages will be in the ratio of 3:4.Find their present age.​
What makes an atom a good conductor?
What is the output value
White Man's Burden Rudyard Kipling, 1899 1. How are natives portrayed? (lines 6-7)
De acuerdo con el empirismo ellos son el origen delconocimiento:a. Los maestros.b. Los librosc. Los chistesd. Los sentidos​
how do you factor: 2x + -15
Richard bought a pair of shoes for $37.00, a tie for $22.00, and a new belt for $17.00. If the sales tax is 7.5%, how much sales tax did Richard pay for these i
1. The distance between two end points is called2. One full turn of the hand isrevolution.3. Aangle is of a revolution.​