samanthawilson223 samanthawilson223
  • 16-03-2020
  • Mathematics
contestada

A pound of chocolate cost 8 dollars. Ivanna buys p pounds. Write an equation to represent the total cost c that Ivanna pays.

Respuesta :

Itsjustme1234
Itsjustme1234 Itsjustme1234
  • 16-03-2020
C= 8p This answer has to be 20 characters longgggg
Answer Link

Otras preguntas

Plays are often divided into sections called?
All states withhold state income taxes. true false
This part of the brain is divided into the cerebral hemispheres. A. Cerebrum B. Cerebellum C. Ventricles D. Brainstem
WILL UPVOTE EVERY ANSWER! NOT A MULTIPLE CHOICE QUESTION! What was the purpose of the Edict of Nantes?
solve each linear equation 3x+2y=10 and 3x-y=22
The best way for you to communicate with the school is through a. telephone. b. the penn foster web site. c. u.s. mail. d. email
Which of the following statements about planetary satellites is true? all planetary satellites are as large as our moon or bigger. all planetary satellites are
HELP ASAP PLEASE IM STUCK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Christy solved this problem. A store charged a customer $445.50 for 150 floor tiles . What is the price of each tile? Christy thought the answer was $2.97.
Victimization surveys show that the actual amount of crime in the united states is about _____ what official reports indicate? a. half as great as b. the same