zoebraxmama15 zoebraxmama15
  • 20-02-2020
  • Mathematics
contestada

Amy bought 2.4 pounds of apples for 1.65 per pound what is the total cost of the apples

Respuesta :

ankeet
ankeet ankeet
  • 20-02-2020

Answer:

3.96

Step-by-step explanation:

1.65 per pound

2.4 pounds

1.65 * 2.4 = 3.96 pounds

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is NOT one of the three types of rock? A. igneous B. sedimentary C. magma D. metamorphic
find the smallest number that has 1,2,3,4,5 as factors. What is the special name for this
Talia reviews her flashcards three times a day as the teacher suggested, but she can’t seem to understand the meaning of the word ‘perpetuate.’ What should she
How much would you have in the bank if you invested in this annual rate of compound interest? £900 at 3% for 4 years
Is veal the smallest animal used for meat
The causes of mental disorders include __________ factors. A. biological B. environmental C. physical D. all of the above
(Write the fraction as a mixed number) Anyone able to help out with my 4 questions?
A shipping crate contains 576 boxes of cereal. you open the top of the crate and you count 12 boxes across the front and 6 along a side. How many layers of cere
How did high interest rates affect savings and loans (S&Ls) in the 1980s?
Which describes a policy followed by the Freedman's Bureau? A. imprison plantation owners B. deport freed blacks to Africa C. encourage race riots D. educate fo