maddixxux maddixxux
  • 18-02-2020
  • Mathematics
contestada

If you have 470 apples and the price is 67 apples how much is each apple

Respuesta :

igoroleshko156
igoroleshko156 igoroleshko156
  • 18-02-2020

Answer:

Each apples cost about $0.14

Step-by-step explanation:

cost / amount = price per piece

67 / 470 = 0.14

So every apple costs about $0.14

Answer Link

Otras preguntas

what is the square root of 2x-7 = 7
how would you solve a quadratic function
Air moves through the ________passages that direct air into the lungs.
Tristan has a box of toys 4 out of 100 toys are red 0.52 all of the toys are green and 0.1 of the toys are blue write the decimals in order from greatest to lea
what is the sum of 3.4a +( -3.5a)
how many times smaller is the value of the 6 in 621 than the value of the 6 in 6420
PLZZZ HELP ME 10 points
If family is the most important, what is the second most important agent of socialization?
What effect did stowe's stories of little eva , uncle tom amd simon legree have upon the slavery issue?
All of the following are functions of the skeletal system EXCEPT: A. producing red blood cells B. providing support for the body C. producing white blood cells