tyqueshas48 tyqueshas48
  • 20-01-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit price of shampoo if a 15ounce bottle cost $2.79?

Respuesta :

finlaymack
finlaymack finlaymack
  • 20-01-2020
It’s 0.19 cents per ounce
Answer Link

Otras preguntas

As you plan, you should create a one-sentence statement of your _______.
your - What- number- phone- is? (Rearrange to make a question)
finish the table using the equation. y= x/2
How has US intervened to protect the rights of citizens?
Help!!!! If you wanted to model movements with both of the robot's arms in the air, what function would you choose as the original model? Could you still do the
look at photo. plz help. need it soon. will mark brainliest ​
Write about a time that was embarrassing
What are some examples of non diversity?
HELP ASAP !! which answers describe the shape below ? check all that apply
Write the equation of the line that passes through the points (-9,-5) and (-7,2). Put your answer in fully reduced point-slope form, unless it is a vertical or