zoey1011
zoey1011 zoey1011
  • 19-06-2016
  • Mathematics
contestada

One pound of gummy bears costs $2.20. How much does 1.6 pounds cost?

Respuesta :

hola19
hola19 hola19
  • 19-06-2016
You have to multiply 2.20 x 1.6 = 3.52 

Answer Link

Otras preguntas

How does Kepler's first law refine the Copernican model?
What is combined mean
Explain what people try to achieve when they make a decision or trade-of
Write three integers that do not all have the same sign that have a sum of -20
What is combined mean
how to simplify 17+4x5
Use the following statements to write a compound statement for each conjunction and disjunction. then find it's truth value. p: The square root of -64 = 8 q:
Can someone help me: 4n-3=-2n+15
Convert improper fractions to mixed. Number
after every ninth visit going to a restaurant you receive a free beverage. After every twelfth visit you recieve a free appetizer. If you visit the restaurant 1