yeezy1 yeezy1
  • 16-06-2016
  • Mathematics
contestada

if 3 1/2 pounds of bananas cost 1.96 how much would one pound cost

Respuesta :

Neuronfan
Neuronfan Neuronfan
  • 16-06-2016
It would cost 56 cents.
Answer Link
tlynn10
tlynn10 tlynn10
  • 16-04-2019

Answer:

56 cent

Step-by-step explanation:

divide 1.96 by 3.5

Answer Link

Otras preguntas

Determine the coefficient of the m² term after the expression (6m+7) is multiplied by (5m²+3.2m+5.8) .
One container of hot cocoa mix will make 64 cups How much will 1/4 of the container make
A rectangular yard measuring 31ft by 52ft is bordered (and surrounded ) by a fence. Inside, a walk that is 4ft wide goes all the way along the fence. Find area
Pressing comb _________ are sometimes necessary when the hair becomes curly again due to perspiration, dampness, or other conditions. a) Touch-ups b) Reapplicat
Why didn't Zinny or jake recognize one another?
Advised to avoid glucose-containing IVF in patients with TBI because it can contribute to... (a) Hyperglycemia (b) Increased intracranial pressure (c) Hypoglyc
Assuming ideal conditions, which statement is true of the following samples of gases? 16g of O2 14g of N2 8g of CH4 1g of H2 a) They all have the same de
Write tow sentence from the perspective Patrick hernry about the invent delisted in the image
Write and answer the following questions. 1) What brings rain and warm air to islands and the mainland?
example problem for y = 2x + 6