26zielinskia 26zielinskia
  • 19-12-2019
  • Mathematics
contestada

You can buy an 8-pack of paper towels for $8.40 or a 12-pack for $12.36. Which is the better buy?

Respuesta :

jensyn24 jensyn24
  • 19-12-2019

Answer: 12 pack

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

F(x) = - square root of x—5+10
PLEASE HELP ME PLEASSE
The strength of an electromagnet's magnetic field can be increased by which of the following? Multiple answers are correct. Select all that apply. A. Increasing
when a fair six-sided die is tossed on a table top, the bottom face cannot be seen. what is the probability that the product of the numbers on the five faces th
IF YOU HAVE READ FUNNY IN FARSI PLEASE HELPWhen reading chapters 1-3 what parts or paragraphs in the text were interesting, intriguing, etc...(this is for a boo
Which of the following is the solution to 3 |x-1/2 12?
megan purchased a sweater that costs $34.00. She used a 20% off coupon and had to pay 7% sales tax how much did her purchase cost un total
Read this passage from The Jungle Book. Then the only other creature who is allowed at the Pack Council—Baloo, the sleepy brown bear who teaches the wolf cubs t
PLEASE ITS DUE SOON!
Question 4 pls answer