Respuesta :
Answer:
$1.31
Step-by-step explanation:
15.72/12 is 1.31. You do this because if you divide 12 by 12 you get 1 pound of dog food. And to find the price per pound you do 15.72 divided by 12 too.
Answer:
$1.31
Step-by-step explanation:
15.72/12 is 1.31. You do this because if you divide 12 by 12 you get 1 pound of dog food. And to find the price per pound you do 15.72 divided by 12 too.