raeganbritt raeganbritt
  • 19-11-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate for $80 for 16 tickets

Respuesta :

menakazista menakazista
  • 19-11-2019
5 dollars a ticket. Divide 80/16 to get tour answer.
Answer Link

Otras preguntas

when you multiply two thirds by a fraction less than 1 how does the product compared to the factor
Through an uplift under the Earth's crust at a divergent boundary a __________ is formed.
How does language both unite and divide?
Which term describes the government of Athens, but not Sparta, in the fifth century B.C.? A. monarchy B. theocracy C. oligarchy D. democracy
what is the grade average of 75 70 90 60 50 90 70
Which of the following is an example of bicameral government? A)the Senate and the House of Representatives B)the Senate and the executive branchC) the judicial
Why did spanish colonies need many workers
After World War II, Europe became divided into what
20-20=X what is X? I don't know please help me
When a woman is permitted to marry more than one man at a time.