kaidenmchenry39 kaidenmchenry39
  • 17-10-2019
  • Mathematics
contestada

unit rate word problems

Respuesta :

urbanella
urbanella urbanella
  • 18-10-2019

Answer:

$7.50

Step-by-step explanation:

Madison is planning to get some apples for her homemade pie. At the grocery store there is a display showing 5 apples for $12.50. How much money would it be if Madison wanted 3 apples?

Answer Link

Otras preguntas

Pls help I don’t understand
Which is a long-term effect of sun exposure? A brought red rash after sitting in the sun A stinging burn that is sensitive to the touch. A change in skin com
if u(x) =-2x^2 and v(x)=1 over x what is the range of (uov) (x)
What should i major in college if i want to be a veterinarian?
Which Amendment was being violated by not allowing Blacks to assemble in groups of 3 or more?
The name of the 250 separate territories that japan was divided into
Which of the following leaders is known as the “Blood and Iron Chancellor"?
Ernesto's boss perceives him to be untrustworthy because he waits a week to reply to an important email. this behavior falls into the nonverbal category of
You have x moles of Al2(SO4)3. Express each of the following quantities in terms of x. a) The number of moles of aluminum ions b) The number of moles of sulfa
_______ painted scenes of the American landscape, A. Thomas Cole B. Robert Owen C. George Rapp D. Henry David Thoreau