David368 David368
  • 18-09-2019
  • Mathematics
contestada

$1.00 for 4 cans of beans (Useing a unit rate)​

Respuesta :

camjamhw
camjamhw camjamhw
  • 18-09-2019
each can would be $0.25 (25 cents)
Answer Link

Otras preguntas

What does the word Diction mean? The level of effort expended for writing Debate between the author and audience Logical reason that the argument is valid Ref
Why was islam able to spread so quickly after muhammad's death??
What does the word Diction mean? The level of effort expended for writing Debate between the author and audience Logical reason that the argument is valid Ref
In a parking garage, 40% of the total spaces have cars in them. The parking garage has 120 spaces.
What do water,silver,carbon dioxide and oxygen gas have in common?
The sum of two numbers is 65. The larger number is five more than four times the smaller number
An office supply warehouse shipped 432 printers. If this represents 72% of the total inventory, how many printers did the warehouse have
Explain why the energy produced by burning wood in a campfire is energy from the sun
Why do you think white america suddenly became fascinated by harlem?
Mr. Thomsen is buying two types of gift cards to give as prizes to employees at a company meeting. He will bu restaurant gift cards that each cost $50. He will