sophie123madden sophie123madden
  • 19-06-2019
  • Mathematics
contestada

Each unit cost 14p, how much would 942 units cost?

Respuesta :

romyknight
romyknight romyknight
  • 19-06-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

1 unit = 14 pence

and

1 times 942 = 942 so 14 times 942 = 13,188

therefore

942 units cost £131.88!!hope it help:):)

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is a characteristic of fascism but not of democracy? government control of the military the existence of several political parties freedo
Which ruler conquered the Persian Empire, Egypt, and Mesopotamia? A: King Phillip II B: King Leonidas C: Alexander the Great D: Pericles
Why do governments use tax money to supply public goods and services, instead of selling them to those people who use them?
How does the C horizon form? A) Rainwater washed clay and minerals from the A horizon to the C horizon B) Plant roots weather pieces of rock C) Plants add organ
how is a metamorphic rock formed?
what is the policy of obtaining and occupying colonies to form an empire
On Monday, a clothing store sold 25 pairs of pants. On Tuesday, the store sold 37 pairs of pants.What was the percent of increase in number of pants sold from M
what details from letter from Birmingham city jail support the main idea that Birmingham Police Department was undeserving of praise
Write an expression for the next 3 even numbers that are greater than P
Last one! Which country joined Italy and Japan to form the Axis Powers in World War II? A. Germany B. Sweden C. Switzerland D. Great Britain