Oeidjdjdhdbd5748 Oeidjdjdhdbd5748
  • 18-05-2019
  • Mathematics
contestada

You purchase 4 large pizzas for lunch on the beach.Each one cost 9.50$. How much do u spend on pizza

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 18-05-2019

Answer:

$38.00

Step-by-step explanation:

You purchase 4 large pizzas.

Each one costs $9.50

Total expenditure on pizza = $9.50 × 4 = $38.00

Answer Link
Samarkand10
Samarkand10 Samarkand10
  • 18-05-2019

4 times 9.50 would be 38. So you will have to spend $38.00

Answer Link

Otras preguntas

How many valence electrons does a neutral atom of aluminum have? A. 3 B. 10 C. 13 D. More information is needed to figure this out.
Which equation can be used to find the total cost, t, of m videos for $12 each? Please also help me explain it and what's the answer A,B,C,D thank y
Is y=-13/6x+5/3 same as 13x+6y=10 ?
A flatbed truck is loaded with 7,000 pounds of bricks. How mqny tons of bricks are on the truck
What are four physical properties of aluminum foil?
Which former multinational state is now divided into seven independent states, including Croatia, Serbia, Slovenia, Bosnia, and Herzegovina? a. Germany b. the S
Henry decorates the top of each cupcake with 3 walnuts. if he has 56 walnuts, is that enough to decorate 2 dozen cupcakes? Explain.
why did Hitler commit suicide?
The temperature of ocean surface water depends on _____. A)salinity and density B)pressure and season C)latitude and season D)geography and density
Which equation can be used to find the total cost, t, of m videos for $12 each? Please also help me explain it and what's the answer A,B,C,D thank y