Which unit rate is the lowest price per ounce? (5 points)

Choice A: 10 ounces of chocolate chips for $1.66

Choice B: 20 ounces of chocolate chips for $3.32


Choice A

Choice B

The unit rates are equal.

The unit rates cannot be determined.

Respuesta :

Answer: The Unit Rates Are Equal

Answer:

Third answer choice

Step-by-step explanation: