Kittycatqueen657
Kittycatqueen657 Kittycatqueen657
  • 20-03-2019
  • Mathematics
contestada

Helppppppp!!! ASAP!! GREATLY APPRECIATED

Helppppppp ASAP GREATLY APPRECIATED class=

Respuesta :

yungcee247 yungcee247
  • 20-03-2019

Answer:

I'd say the first one is the best deal. $5.75 for 14 oz

Step-by-step explanation:

Answer Link
Sympathetic
Sympathetic Sympathetic
  • 20-03-2019

Answer:

The best deal would be 5.75 for 14 oz

Step-by-step explanation:

5.75 / 14 = .41 per oz

5.50 / 13 = .42 per oz

3.45 / 3.5 = .98 per oz

5.25 / 12 = .43

Answer Link

Otras preguntas

please hurry Most community colleges are _____ or have an open-door policy. non-competitive elite unlocked competitive please explain
Write your question here. We can't read your mind. Yet.
PLEASE HELP MUSIC!!!
there are 12 inches in 1 foot . what fact family
PLEASE HELP What is either broken down or released during the first stage of cellular respiration? Select two options. glucose oxygen water energy carbon dioxid
What is the role of the sun and gravity in the water cycle?
Am de facut ca un proiect si trebuie sa scriu in franceza despre subiectele care sunt acolo ajutatima va rog ​
Resistance to change is a normal everyday aspect in the workplace. Note what happens to the organizational climate when this resistance occurs and any tactics t
what sound does a dog make
Factor f(x) = x2 - 6x +9​