marissaherron2005 marissaherron2005
  • 20-03-2019
  • Mathematics
contestada

Benny bought a soft drink for three dollars and four candy bars. He spent a total of twenty - three dollars. How much did each candy bar cost?

Respuesta :

LoLomagg LoLomagg
  • 20-03-2019

Answer:

5.75

Step-by-step explanation: eat the mf candy bar hot dang

Answer Link

Otras preguntas

Cubans entering the united states best fit into the category of Religious refugees Political refugees Temporary refugees Forced refugees
what changes in england were steps toward representative government
A line has a slope of 3 and contains the point (−1, −8). Which equations represent the line? Choose all answers that are correct. A. −3x + y = −5 B. 3x + y = −5
What does the word range mean in math
Which sentence uses apostrophes correctly? The décor of the mens room looked like it had not been changed since the 1970’s. The décor of the men’s room looked l
expand and simplify (x-5)(x+2)
how many kilograms is a mass of a cat and show your work
9. 1/3(x+6) =8 15. 1/5(x+10)=6 20. 1/8(24x+32)=10 32. 5-1/2(x-6)=4 33.2/3(3x-6)=3
Why are cubes and spheres are called solid figures?
Make the decription about your family?