tikka61 tikka61
  • 18-03-2019
  • Mathematics
contestada

It costs $23.40 for a pack of 6 padlocks.
Find the unit price in dollars per padlock.
If necessary, round your answer to the nearest cent.
​

Respuesta :

lucasaaliyah16
lucasaaliyah16 lucasaaliyah16
  • 18-03-2019

Answer:

About $3.9 ($4) per padlock

Step-by-step explanation: Divide 23.40 by 6 and you get 3.9

Answer Link
dianamoss
dianamoss dianamoss
  • 18-03-2019

23.40 divided by 6 is 3.9 so $3.90

Answer Link

Otras preguntas

What is the difference in simplest terms of 3/4 - 1/3
Solve for x: -4x – 12 > 36 A. x > -12 B. x > 12 C. x < -12 D. x < 12
yummy rice offer an all start bowl in exchange for 4 coupons. Yummy rice estimates thar 25% of coupons will be redeemed. The bowl cosy Yummy rice $1.40 each. In
40% of what number is 6?
What is the mass of an object that weighs 686N on Earth?
Arrange the sequence of events for the overall mitochondrial respiratory assembly in the correct order. 1) Coenzyme Q-cytochrome c reductase passes electrons to
Solve for x. I need help!!ASAP
What is the area of rectangle ABCD?
A diesel engine with an engine volume of 4.0 L and an engine speed of 2500 rpm operates on an air–fuel ratio of 18 kg air/kg fuel. The engine uses light diesel
What do we know about Shakespeare as a man?