tikka61 tikka61
  • 18-03-2019
  • Mathematics
contestada

what is the unit price for something that is $3.68 for 16 ​

Respuesta :

awalrus10 awalrus10
  • 18-03-2019

Answer:

$.23

Step-by-step explanation:

3.68/16

Answer Link
clickbaitdxl
clickbaitdxl clickbaitdxl
  • 18-03-2019

Answer:

0.23

Step-by-step explanation:

3.68/16 = .23

Answer Link

Otras preguntas

21. How are codons utilized in the central dogma?​
Which ordered pair is a solution of the inequality? y ≥ 4x - 5 O (3,0) O (1, 1) O (2, 1) O (3, 4)
hello! 7th grade mathmatics.
sty 2. What is compared and contrasted with the physical properties of matter in the passage? A a painting by Leonardo Da Vinci B the Periodic Table of Elements
Which is not a specific audience mentioned in the course that you should share your plan with
Find the limit (ONLY need to solve ONE of the following problems): (2) lim x-0 cos (sinx)=cosx sin ³ x
Write this ratio as a fraction in simplest form without any units 30 days to 6 weeks
What is the hydrogen ion concentration? In scientific notation, use * for the multiplication symbol and ^ for the power of 10 (for example: for 312, type in 3.1
Simplify: 3x^2-9x over x^2-2x-3
Which sentence represents this equation? 4x - 2 = 12 A. Two less than four times a number is 12 B. Four times two less than a number is 12. C. Four times a numb