ernielowks123 ernielowks123
  • 21-04-2016
  • Mathematics
contestada

A 9 kg bag of mangoes for $12 what is it per kg

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 21-04-2016
you can divide 12 dollars by 9 kg to get 1.33 dollars per Kg 
Answer Link
Arvi
Arvi Arvi
  • 21-04-2016
12 : 9 = 1.33333333333333
Answer Link

Otras preguntas

Patty needs a total of 80$ to buy a bicycle .she has already saved 35$. If she saves 10$ a week. From her earnings ,what is the best number of weeks she must wo
Which of these natural phenomena can abruptly change the nature of the soil on Earth’s surface?
20 POINTS!! What are some features in Microsoft Word that make it different from competitors such as Google Docs?
The penn foster library is best searched by
Is this the right answer? Please help and thanks
The first modernist American composer was
What number is 30% of 20?
What is the molar mass of the following calcium fluoride molecule? CaF2 20 Ca 40.08 Calcium 9 F 19.00 Fluorine
the basic unit of matter
Which kind of figurative language is used here ? I not only want to do well on this test , but I also need to do well on this test