hannah3685
hannah3685 hannah3685
  • 16-03-2019
  • Mathematics
contestada

Need this ASAP please help

Need this ASAP please help class=

Respuesta :

supergirlswagpeace1 supergirlswagpeace1
  • 16-03-2019
Ok so just add 3 kg + 1 kg for the first one then it’s 4 kg u bought in total so then $21 divided by 4 kg gives you the cost for each kg of candy then second part u do 3 kg + 3 kg then it’s 6 kg in total then u divide $39 with 6 kg then u get the cost of each kg of candy for this one . Thus, after u already have the price for each kg of candy for both :) hope this helps !
Answer Link

Otras preguntas

Find the value of p : p/3=4​
How much power is expended if you lift a 60 n crate 10 meters in 1 second?.
1. What is meant by adaptive evolution?
What is the frequency of a 1 MeV gamma ray?
Write an Essay about your personal views on how to become a successful in your future career. help me please
URGENT PLEASE HELP Assume the graph of a function of the form y = acos(k(x-b)) is given below. Which of the following are possible values for a, k, and b? -4 F3
What is consumer protection???​
7(4g) + 3(5h) + 2(-3g); for g=1/2 ;.h =1/3 Helpppp
The volume of a container increases from 5L to 9L. What is the final pressure if the original pressure was 11 atm
What type of text structure and what type(s) of content would you expect to read based on the following title? Explain your answers "Global Warming: Reduce Your