marlyneflores05 marlyneflores05
  • 19-04-2016
  • Mathematics
contestada

Trevor bought apples that cost 0.92 per pound he paid 5.52 for the apples how many pounds of apples did he buy

Respuesta :

CaityG CaityG
  • 19-04-2016
.92x=5.52      divide by .92
x=6
Trevor bought 6 pounds of apples
Answer Link
Kylie2009 Kylie2009
  • 18-11-2020

Answer:

6 pounds

Step-by-step explanation:

if its wrong look at other answers also if your looking for the answers without learning how to work it out, U SHOULD actually learn how to figure it out yourself,who knows u might need it in the future

Answer Link

Otras preguntas

Thesis: Finishing high school is one of the best things a young person can do to ensure a successful future. Reason: High school graduates are usually able to
What percentage is 80m of 1km?
Identify the products in: CH4 + 2O2 2H2O + CO2
Menstruation ________. menstruation ________. occurs after ovulation but prior to degeneration of the follicle involves the breakdown of the endometrium is stim
Compare and contrast chart reconstruction after afghanistan war and the civil war
brainliest? help please-
If the Federal Reserve lowers the interest rate from 5% to 2% what economic outcome is most likely
gas in Germany cost 1.50 euros per liter. how much is this in dollars per gallon
The Democratic candidate that opposed President Hoover's bid for re-election in 1932 was A.Lyndon Baines Johnson B.Theodore Roosevelt C.Franklin D. R
A child is playing with her sibling and accidentally gets too rough. the sibling ends up falling down and getting hurt. the child responsible immediately helps