heyitzlilly
heyitzlilly
17-12-2018
Mathematics
contestada
plz help idk how u solve this
Respuesta :
FlyGirlNicky
FlyGirlNicky
17-12-2018
Answer:
Step-by-step explanation:
$37.99/2 = $18.99 for one bag.
$18.99* 5 = $94.95
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 58+ )
Otras preguntas
An airline pilot has just seen a news report that airline pilots are at risk for chromosome damage. Alarmed, they come to you for advice on prevention. Which of
A high school band needs $1,200 for a trip. So far they have raised $430. They have 5 more fundraisers planned. The equation $430 5f = $1,200 represents how muc
What is symbolized by the rush of wind and tongues of fire? a) The rush of wind symbolizes the presence of the Holy Spirit, and the tongues of fire symbolize di
Why does Cinder prefer to wear gloves?
The potential difference (p.d.) across a 3-ohm resistor is 6 V. What is the current flowing (in ampere)? a. 2 A b. 4 A c. 6 A d. 8 A
Use the graph of the function to answer the question. Is this function one-to-one? Explain how you determined your answer.
____ by nature, Jones spoke very little even to his own family members. a) garrulous b) equivocal c) taciturn d) arrogant
Which of the following neurotransmitters doe NOT bind to a ligand gated ion channel receptor?A) acetylcholineB) dopamineC) glutamateD) glycineE) serotonin
A client remarks, "Hey, I'm Black and it's nearly impossible to hide it." This is illustrative of the fact that
What is e report summarizing the business day's charges and payments called?