riri1305 riri1305
  • 16-12-2018
  • Mathematics
contestada

A 24 ounce can of Fanta cost $1.75.How many does it cost per ounce round to the nearest cent

Respuesta :

dalilahneedshelp
dalilahneedshelp dalilahneedshelp
  • 16-12-2018
24 divided by 1.75 and you’ll get 13.71
Answer Link

Otras preguntas

Considering the activity series given below for metals and nonmetals, which reaction will occur?
7. Which of the following countries was one of the Allied nations during World War II? O A. Germany O B. Italy O C. Japan O D. Soviet Union
Need Help ASAP Please! The Answer Needs To Be Numerical A student ran the following reaction in the laboratory at 546 K: COCl2 (g) CO (g) + Cl2 (g) When she int
chemically balance the equation: Mg(HCO3)2 + HCL --> MgCl2 + CO2 + H2O​
mathematics homework​
Please help me with this math
1.3.9 practice english 10 sem 2--Your Assignment--Write a cover letter for a real or potential job application.Your assignment should include the following elem
Homework Pls Help Me
144000x²+431974x-39=0 find the value of X​
possible solution to global warming​