ambercarmenv ambercarmenv
  • 19-11-2018
  • Mathematics
contestada

vector bought 15.6 pounds of paintballs. All together the balls cost $35.99. About how many much did the paintballs cost per pound?

Respuesta :

awrinkleintime31
awrinkleintime31 awrinkleintime31
  • 24-11-2018

35.99/15.6= 2.30705128205

The paint balls cost about 2$ each



Answer Link

Otras preguntas

What is the meaning of a null hypothosis being rejected
Is a process whereby companies compare their practices and performance measurements to those of other companies?
Help me with these please
Fill in the blank: veo_____por la noche A. la luna B el arcoiris C. el caminar D. el tomar sol
Two lines and a point are guaranteed to be coplanar if: A. they are near each other. B. they lie in the same plane. C. they never intersect. D. the
Which of the following is NOT a result of the Industrial Revolution? Question 1 options: A. The Industrial Revolution helped to create more efficient forms of
When did the last mass extinction occur?
Why is Percy nervous about his trip to the Metropolitan Museum of Art?
order 10,16,18,24,14,17,26,15,14,
In worcester v. georgia, supreme court justice john marshall declared: "the act of georgia under which the plaintiff [worchester] was prosecuted is void. the ac