causk causk
  • 16-11-2018
  • Mathematics
contestada

Please help I will mark brainly . Need done

Please help I will mark brainly Need done class=

Respuesta :

deanmoffittchrysalis
deanmoffittchrysalis deanmoffittchrysalis
  • 16-11-2018

1.095$ per platter im pretty sure

Answer Link
Nicky09103
Nicky09103 Nicky09103
  • 16-11-2018

7.20 is for 8 so if you divide by 8 you get the price for one.

7.2/8 = .9

1 Costs $0.90

Answer Link

Otras preguntas

Explain why the weight of an object is different on earth and on moon even though the objects mass is the same in both place.
what do bends or folds in rocks show
[1] Thomas Paine, a pivotal figure in the American Revolution, was born in Britain in 1737. [2] When he was in his mid-thirties, he met Benjamin Franklin in Lon
How do you turn a fraction into a decimal and a decimal into a fraction
How do you divide 15÷91
A group of 5 friends is sharing 2 pounds of trail mix. Write a division problem and a fraction to represent this situation.
Please I need help don't understand this problem.Trina and Jessie went on vacation. Trina went scuba diving and reached an elevation of -85.5 meters, which is b
factor the sum of terms as a product of the GCF and a sum  4x + 12I understand these problems with no variables, but how do you solve with a variable in the pro
What is the answer to 8 6/8 x 5 2/10 = ?
I know what area means in math but does anyone know the right definition?