mirandac6219 mirandac6219
  • 20-10-2018
  • Health
contestada

If a dozen eggs cost 1.35 what is the unite cost

Respuesta :

victoriadirectioners victoriadirectioners
  • 20-10-2018

0.11

Divide 12/1.35 to figure out the amount per one egg, and that is your unit cost.

Answer Link

Otras preguntas

Who was the first person to fly alone across the Atlantic Ocean? Charles Lindbergh Wright brothers Dwight Eisenhower Colin Powell
on the way a man me you have the right to know the charges brought against you and to the question witnesses who bring evidence against you
Which of the following is an example of an organism maintaining homeostasis? A. a boy riding a bike B. a cat grooming itself C. a bear nursing her cubs D.
How does the Komodo Dragon fit into the myths and legends of dragons? What characteristics does it have that mythical dragons have?
what are two examples of how life experiences might have a positive influence on character
Trying to get the solution set of w= square root 8w-12?
what does approximately mean in math
why did Lincoln's assassation do the south more harm then good? plz answer it simiply
Ownership of a corporation is __________ to transfer. A. easy B. difficult C. impossible D. impractical
how to solve 0.5(5-7x)=8-(4x+6)