Seudónimo Seudónimo
  • 20-10-2018
  • Mathematics
contestada

16 ounces of crackers for $4.00 or 20 ounces of crackers for $5.00? Which is better?

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 20-10-2018

$4/ 16 = .25 per ounce

$5/20 = .25 per ounce

there are the same price per ounce

Answer Link

Otras preguntas

Hi Can you help me with this question. Thank you x
What were two foods James Heming popularized ?​
BRIEFIY EXPIAIN The main differnce between fure and unilary gov't constiuiton​
Study and Learn pasagutan plss.. ​
Algebra 2 How many Real solutions does the equation have? X-1 squared = x-4
Make q the subject of p = 69 + 7 9 Help quickly please.
le gouvernment The noun in plural
Lily needed to get her computer fixed. She took it to the repair store. The technician at the store worked on the computer for 3.5 hours and charged her $159 fo
Is 111111 divisible by 37?
(HELP) if b/a=c/b=d/c=2/3, find a:b:c:d.