jeanette19251 jeanette19251
  • 18-10-2018
  • Mathematics
contestada

Four oranges cost $3.00. How much will 1 orange cost?

Respuesta :

abbyz0603 abbyz0603
  • 18-10-2018

One orange would cost 75 cents. Just divide 3.00 by 4.


Hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

Evaluate 5a+3b and (5+a)(3+b) For a =2 and b=4. How Is the order Of the steps different For the two expressions?
Find the rate and unit rate for 40 meters in 16 seconds
Draw the circuit Picture of questions below Please please help
How would you write 2.11 as a mixed number in simplest form
What is the energy source for plants?
My son need help with number 4 and 5 can someone help him
how to round 6,299,504?
What is the missing exponent 6(____)^4=6^20Please answer my question fast!
How do you write -7 8/45 as a decimal
Justin is redoing his bathroom floor with tiles measuring 6in by 13 in. the floor has an area of 8,500 in². what is the least number of tiles he will need?