vuqepete4010 vuqepete4010
  • 16-10-2018
  • Mathematics
contestada

A six-pack of soda costs $3.36 How much does one soda cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 16-10-2018
56 cents

3.36 divided by 6 =56.
Answer Link

Otras preguntas

If disclosure of a subject's involvement in a specific research study can be potentially harmful to the subject, and the consent form is the only record linking
Where is a place named princeton
What tactics did native Americans use when fighting the Spenard’s no m what tactics did native Americans use when fighting the Speniards? A.) Horses and Guns B
¿Cierto o falso? ¿Cuál? is used to ask for a definition. True O False
2. 4xyz – 3yz + zxy (18)
What are examples of processing large data using web technologies?
|60| ___ |-60| a > b = c
What is the ABCD rule for detecting a malignant melanoma​
Samuel can type nearly 40 words per minute. Use this info to find the number of hours it would take him to type 2.8 times 10 to the 5th power words per minute
What is ovulation???​