nathang6222 nathang6222
  • 16-10-2018
  • Mathematics
contestada

Peter bought 8 lemons for 6 dollar. What was the cost for 1 lemon?

Respuesta :

dpati2005 dpati2005
  • 16-10-2018

6 dollar divided per 8 lemons = $0.75

Answer Link

Otras preguntas

Which court hears appeals from justices of the peace and from municipal courts?
i need help with drivers ed
Both petroleum and coal are made up of complex carbon-based molecules, and both originated with living creatures of some kind. Both are vital sources of energy
According to tuckman's five-stage theory of group development, the _____ stage is a time of testing when group members test the leader's policies and assumption
what is the capital of alabama
Find the measure of angle x in the figure below:
The area of a rectangle is 35m^2 , and the length of the rectangle is 3m more than twice the width. Find the dimensions of the rectangle.
In the 30 years after World War II, which area was most influenced by the Soviet Union
What percent of 51 is 12?
Sarah has run 108 miles over the last 15 days while preparing for an upcoming marathon. She ran either 6 miles a day or 8 miles a day. During the 15 day period,