Respuesta :
Answer is 12x + 20y
Since x is for students and y is for adults, you would have to pay $12 for students (12x) plus $20 for adults (20y). This is how you would find the total cost.
Answer is 12x + 20y
Since x is for students and y is for adults, you would have to pay $12 for students (12x) plus $20 for adults (20y). This is how you would find the total cost.