FoxodyGirl9211 FoxodyGirl9211
  • 19-02-2024
  • Business
contestada

What would be the better buy? $20 for a pack of 14 sodas, or $15 for a pack of 7 sodas?
a) $20 for 14 sodas
b) $15 for 7 sodas
c) Both are the same
d) Need more information to determine




Respuesta :

Otras preguntas

how to skip videos on edgunity hacl
Select the correct answer. What is the solution to this system of equations? x + y = 10 2x - z = 9 y - 3z = -5
Find the principal needed now to get $75 after 3 years at 8% compounded quarterly.
What is the setting of the ant and the Dove​
write a letter to the local level governments officer requesting for help to prevalent child and human organ trafficking that has taken place in your community.
Please help me do this question
I will give brainliest to whoever can help me with this practice quiz.
2018 made $240,000.00. pay 10% for under $150,000.00 and %15 over $150,000.00, How much did you pay in taxes?
pls give the answer​
What Chinese military technology did Europeans use to strengthen their rule and change the nature of warfare?