ig190621 ig190621
  • 17-02-2024
  • Mathematics
contestada

Mary compro 2k y 1 k de huevo lo que pago 75.00 en la tienda del centro . Luego en la misma tienda Lupe compro 2k de huevo y 2k de azúcar por lo que le cobraron 110.00. Cuanto se paga por 3k de huevo ?

Respuesta :

Otras preguntas

Mnemonic for the six steps of the policymaking process.
Which verb agrees in number with its subject? The North American sequoias __________ to live for over 3,000 years. a. was known b. are known c. is known d. kno
ed spent 8.5 percent of his savings on lunch which cost 5.25 how much did he have in his savings before lunch
Identify the adverb clause and the word it modifies. Gary plays the trombone better than he did last year
In which colonies was market day an important time?
how many Japanese yen are equal to $100?, $1,000?, $10,000?
how can you explain thermal expansion in terms of kinetic energy?
What is 15/16 minus 3/16
what is 2÷1/6 in simplest form?
began a navigation school