domuniquejohns87 domuniquejohns87
  • 17-01-2024
  • Mathematics
contestada

A pack of 6 gourmet cupcakes costs $24.99. What is the cost for one cupcake? Price Per Cupcake =

Respuesta :

Otras preguntas

what are some steps people can take to reduce the amount of carbon dioxide that enters the atmosphere​
Giving 45 points! I need help!
Please help with 2 questions. Thank you.
How to solve: sin(π×x-π/3)=-0.5​
What is a trade union?
Two trains leave stations 442 miles apart at the same time and travel toward each other. One train travels at 95 miles per hour while the other travels at
What is the length of y in this circle? See attached for picture and choices
write an equation that involves mutiplycation, contains a variable and has a solution of 5 then whrite another equation that has everything the same exept it u
PLEASE HELP i need a summary of chapter 1 from the lord of flies!!!
4=h+20 solve the equation. A. 80 B.16 C.-16 D.24