Mystikialking223 Mystikialking223
  • 17-05-2023
  • Mathematics
contestada

Blackberries cost $8 per pound. Raspberries cost $9 per pound. Janelle can spend a maximum of $ 40

Respuesta :

Otras preguntas

in 2010 chevrolet produced 12,194 corvettes.that means they made corvettes at a rate about 34 cars per day.....question:how many corvettes did chevorlet produce
What southeast city of Brazil is located near 23 degrees s and 43 degrees west?
Convert 3/75 to a decimal , then to a percent
How is science different from other forms of human endeavor? A.Science is the only human endeavor that requires thought. BThe goal of science is to explain art
A prom ticket at Smith high school is $120.Tom is going to save money for the ticket by walking his neighbor's dog for $15 per week. If tom already has saved $2
One isotope of lead has 82 protons and 124 neutrons in its nucleus. What is the number of protons in the nucleus of any other isotope of lead?
which country explored Africa while developing a route to Asia?
During his election, _________ did not receive enough votes from the Electoral College.
what is the information gathered in a scientific investigation called
Which continent did the Bantu people reside on?