kam660042 kam660042
  • 18-01-2023
  • Mathematics
contestada

Which supermarket has a better buy?

Store A: 12 cans of cola for $9
OR
Store B: 18 cans of cola for $12.96

Respuesta :

Otras preguntas

Theo buys 5 packages of paper. there are 500 sheets of paper in each package. how many sheets of paper does theo buy?
US automobile manufacturers during the war at the government’s request.
The square of a number is the input and the output is the number.
Tgif. chris and terry have been trying to live within their budget but miss going out to dinner on friday nights. they decide not to spend any nickels or quarte
According to the octet rule, what is true about the reactivity of halogens? A halogen atom has seven electrons in its valence shell, so halogens are very react
Your teacher introduces the concept of Transcendentalism, a literary movement that believes truth exists beyond reason and experience. Then she asks you to de
What would a student MOST LIKELY learn from George Washington Carver? A) how to manage their money B) how to grow new farm crops C) how to play musica
2(9 - 2x) = -2 pleaseee help
Calculate the mass of silver chloride required to plate 265 mg of pure silver.
In how many ways can you write 3:4 as a fraction