lesli27 lesli27
  • 18-12-2022
  • Mathematics
contestada

If a box of chocolate costs $8.00 and weighs 1 lb.
what is the cost per ounce?

Respuesta :

Otras preguntas

How is the sustainability of a region tied to its biodiversity?
What did the shanghai communiqué do apex?
Searle argues that the chinese room thought experiment shows that _____.
what insight does frankilin gain about the importance of achieving moral perfection as he gets older
The cows in the dairy has produced 78,932 gallons of milk. The dairy delivered 22,040 gallons of milk on Friday and 15,893 gallons of milk on Saturday. Estimate
Please help I need to answer this question.
Is the process by which organisms maintain a relatively stable internal enviornment?
What conclusion can you draw about military rule in latin american countries?
define installment buying
What is the slope of the line shown below?