madisonjenkins39 madisonjenkins39
  • 16-11-2022
  • Mathematics
contestada

A gym membership costs $50. Each exercise class is an additional cost. Jacob took 8 exercise classes and spent $90 last month on his gym membership.

Given that x represents the cost of an exercise class, which model shows how to find the cost of each exercise class ?

Respuesta :

Otras preguntas

find the answer even the sqaure units
what are the rules of absolute​
I also need help on this one smh
Write a verbal statement that represents the expression 4 + k
In an "and" operator only ONE value has to be true to activate the if block in Scratch True Or False
____ involves a break with past experiences and the learning of new values and norms. A. Institutionalization c. Both a and b b. Resocialization d. Neither a no
The question has been posted below:
3 + 2h - 2 = 27 pls help its due tdyyy
Six people went out to dinner and split the dinner bill evenly. If the dinner bill came to $172.74, how much did each person pay?
what is the name for the consonant sounds at the begining of a syllable?