camilac9256
camilac9256 camilac9256
  • 16-11-2022
  • Mathematics
contestada

Kevin runs an art studio. Every day the art studio is open he earns money in sales and spends money on supplies. What were Kevin's total costs? ? Sales Supply Costs Day Monday $265.28 $74.34 Friday $328.95 $112.43 Saturday $726.12 $127.44​

Respuesta :

Otras preguntas

What is 7 times as many as 3
Nice Hook sentences to start off 5 paragraph essay. Topic is: "Describe a time that you did something brave and also describe a time that you did something fool
How do u subtract (3x+5y-4)_(4×+11)
In a command economy, poor planning is likely to lead to (1 point)lower prices. reduced consumer spending. more farms. product shortages and waste.
3 less than 16 divided by a number s is 5
As a sound wave travels from liquid water into ice, its wavelength would A) decrease due to wave speed decreasing as it passes through the ice. B) increase be
__________is an empty calorie food that some people call liquid candy. tomato milk soda bread orange juice
Can anyone help what is the answer to 2[3w - 5y]
the range is 5 the mode is 2
Evaluate the function when x=-3,0 and 2. F(x)=15x+4