cutegirl2010
cutegirl2010 cutegirl2010
  • 21-10-2022
  • Mathematics
contestada

find the unit rate. 18. A 12-ounce bottle of milk costs $2.​

Respuesta :

Otras preguntas

what is the difference between atomic number, mass number, and atomic mass?
please help me it’s history
The area a of A square is the length of a side L squared. Translate into an equation or formula.
You need to create a password. The first three spots must be digits. The fourth spot must be a letter. What are the possible combinations (repetition of digits
How does religion contribute to the development of government and writing?
A nurse is caring for a client who reports taking 1 tbsp of guaifenesin oral solution every 4 hr. the concentration on the clients bottle reads guaifenesin 100
a pizza shop charges $10.99 for a large cheese pizza and$1.50 for each topping. write an expression that represents the cost ofa large pizza with n toppings
A company makes parts for a medical machine. The lengths of the parts must be within certain limits or they will be rejected. A large number of parts were meas
Here are some questions I need help with: 1) A mansion has an assessed valuation of $8000000 The rate for school taxes is 60 cents per $100 valuation. If all bu
How to determine the relative density of salt using hydrometer