natashanepveu6306 natashanepveu6306
  • 20-10-2022
  • Mathematics
contestada

Oranges sell in a marketplace for $74.95 per box. one box contains 113 oranges. how much would you have to pay to buy 5 oranges? (hint: convert 5 oranges into dollars.) round your answer to the nearest hundredth.

Respuesta :

Otras preguntas

What is the difference between Snowball and Napoleon's leadership?
join girls for fun esr-uxhk-wna ​
(7,349) (2,114) slope
5. Name three examples of political instability and safety in a country which migmaffect a tourists decisions about whether or not to travel there? that could a
How do our decisions affect the economy
The Great Depression refers primarily to A the loss of confidence in government after World War I B the crash of stock market prices in 1929 C the 1920s decline
Part Two: Short-Answer Responses Answer the following questions in 2 to 3 sentences using information from your graphic organizer and your research. Your respon
how can properties of matter help identify unknown substances
Which nail structure consists of many nerves and blood vessels that supply nourishment? a. nail bed b. nail plate c. nail lunula
What were some common characteristics that were featured in art during the Ming dynasty?