dorkracoon dorkracoon
  • 20-10-2022
  • Mathematics
contestada

The cost to purchase a song from myTunes is $0.89 per song with no membership needed. To purchase a song from songIFY, you must be a member. The songIFY membership fee is $10 and each purchased song costs $0.49. How many downloaded songs, d, must be purchased for the monthly price of songIFY to be the same as myTunes?

Respuesta :

Otras preguntas

What do they mean what kind of store?
What percent of your budget of $3000 would your rent be if you pay $600 in rent?
Why do writers do not state all the information directly in their works?
What is the solution to 3|x + 3| = 12? A.  x = 1 B.  x = 1 or x = -4 C.  x = 1 or x = -7 D.  No solutions exist.​
I can hear the scratch slap of the tree's fingers by the kitchen window this morning. The tree's outline is blurred through the plastic covering the pane. Ever
What operation can you use to solve the question? 24 + m = 56
2 food groups that don’t need to be digested
hi can you please help me, please ​
Based on your own perceptions, how would you feel about having these children in your classroom?
The Collins family just bought 4 crates of eggs, and each crate had 18 eggs. The family already had 9 eggs in their refrigerator. How many eggs do they have now